Syslovi.cz

Veškeré fotografie bez uvedení autora jsou mé osobní a volně šiřitelné

Zájezd do restaurace zájezd

Červen 15th, 2014

Po delší době se podařil další gastronomický výlet. Kousek za Prahou je obec, která se jmenuje Zájezd (mapy.cz). A uprostřed této maličké obce je restaurace Zájezd. Lze jen těžko určit, jak se máte o restauraci dozvědět, protože zatím není nikde moc zmíněná. Přeci jen procházela rekonstrustrukcí a byla otevřena relativně nedávno a to 30. května 2014. Když pominete veškeré faktografické informace výše zmíněné, tak se dostaneme k tomu hlavnímu a to je restaurace a zážitek, který vás může potkat.

Na restauraci je vidět, že není určená jen přespolním, ale je určená také pro místní. Představte si, že přijedete na vesnici a budete sedět ve společné místnosti s domácími štamgasty a namísto klasické točené desítky budete vychutnávat jídlo a pití, které jen tak někde nedostanete. To nejzajímavější je, že jídelní lístek se každý den lehce obměňuje i v průběhu otevřeného týdne, na základě dostupnosti lokálních surovin. Zatím mají otevřeno od středy do neděle a každý den lze očekávat minimálně nějakou drobnou změnu jídelního lístku. Sobotní měl v nabídce tomatovou polévku. Nedělní již nikoliv. Musím se přiznat, že to bylo mé štěstí, protože bych si ji zcela běžně dal a zkoumal, zda je udělaná dle mých představ. Když ale tomatová polévka nebyla, tak jsem zkusil studenou Perskou polévku za 65,-

20140615_191521_s

Výrazná chuť kopru a čerstvá zelenina byla výborná kombinace pro začátek. Polévka byla výborně dochucená a jednoznačně mě utvrdila v názoru, že to byl dobrý nápad, vyrazit na zájezd. Nejen jídlem, živ je člověk, tak jsem jako vhodný nápoj zvolil Summer Red Ale 11° od sv. Norberta (0,4l za 50,-). Pivo mělo výbornou chuť i barvu. Velmi svěží a dokonale podtrhovalo chuť polévky. Nebyl to sice nejvhodnější nápoj ke druhému chodu, který byl Risotto radicchio s okounem (280,-).

20140615_194206_s

Nejen, že risotto vypadá skvěle, tak skvěle i chutná. Parmezán byl výborný a bylo vidět, že už nějakou dobu správně odpočíval a nebyl to mladý nevyzrálý kousek. Okoun krásně voněl a bylo na něm vidět, že je skutečně čerstvý. Velmi lahodný kousek, který perfektně seděl k italskému risottu. Jako další chod byly tvarohové ovocné knedlíky (125 ,-).

20140615_201957_s

Leč jsem si objednal jahodové, tak jsem dostal meruňkové. Naštěstí mi tato drobnost nevadí a pustil jsem se do nich. Co na fotce nelze ukázat, tak to nejúžasnější bylo těsto, z jakých byly knedlíky udělané. Jistě si vzpomínáte na doby školní jídelny, kdy jste museli tvarohové knedlíky skoro až řezat pilou, abyste se dostali dovnitř pro sladkou náplň. To je první věc, na kterou na zájezdě zapomeňte. Tvarohové těsto bylo výtečně připravené, knelíčky se sami rozpadali při zakrojením vidličkou. Tento moment zůstane dlouho v mé paměti, když chci více jíst těsto než obsah. Knedlíčky byly vyváženě dochuceny, aby nebyly příliš sladké a tak udělali fantastickou tečku za příjemně stráveným večerem.

Kolem dokola, co bylo zajímavé, tak restaurace je čerstvě po rekonstrukci (nevím, jak vypadala předtím). Co velmi oceňuji byla jednoduchost a čistota interiéru. Celá restaurace je nekuřácká, ale je k dispozici venkovní posezení, kde si milovníci nikotinu můžou dopřát své neřesti.

20140615_185552_s

Samotná strohost restaurace má drobnosti, které je dobré vypíchnout závěrem. Vedle našeho stolu byla velmi zajímavá knihovna, která obsahovala různé kuchařské knihy, takže pokud vyrazíte sami, tak si v průběhu čekání na jídlo můžete pročítat zajímavé recepty.

Závěrečné shrnutí: Zajímavý koncept, výborná kvalita a akceptovatelné ceny znamenají, že je velmi dobré se zastavit na jídlo a zkusit to. Abych nezapomněl, vždy, když číšník přinesl jídlo, tak se pak po jedné až dvou minutách přišel zeptat, zda je vše v pořádku a jestli nám chutná. Má velkou pochvalu a pokud budou takto pokračovat, tak jim přeji mnoho spokojených hostů. Skutečně si je zaslouží.